Başkan Erdoğan gençlerle buluştu: Türkiye yüzyılını sizlerle beraber zirveye taşıyacağız

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır’da düzenlenen ”İlk Oyum Erdoğan’a, Birinci Oyum AK Parti’ye” Gençlik Buluşması’na katıldı.

Erdoğan, Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Birinci Oyum Erdoğan’a, Birinci Oyum AK Parti’ye Programı’nda yaptığı konuşmada, Diyarbakır’a ayak bastığından beri çok hoş anlar, farklı bir atmosfer yaşadıklarını söyledi.

“Maşallah bugün Diyarbakır kıpır kıpır yerinde duramıyor” diyen Erdoğan, gösterilen sevgi ve coşku için teşekkürlerini sundu.

Dün Malatya’da 60 bin kişinin, bugün Diyarbakır’da 70 bin kişinin iştirakiyle toplu açılış merasimlerini yaptıklarını belirten Erdoğan, “Diyarbakırlı kardeşlerimizle samimi bir muhabbetimiz oldu. Daima söylüyorum ya ‘Muhabbetten Muhammed oldu hasıl, Muhammed’siz muhabbetten ne hasıl?’ Hem kendileriyle hizmete açtığımız eser ve hizmetlerin sevincini paylaştık hem de geçmişten bugüne bir Diyarbakır muhasebesi yaptık.” diye konuştu.

HEM ÜLKEMİZE HEM DİYARBAKIR’A YAKIŞIR DÜNYA ÇAPINDA…

Erdoğan, evvelden programladığı üzere 15 Ekim’de Diyarbakır’a gelebilmiş olsa Sur Kültür Yolu Şenliği’ne de katılmış olacağını, Amasra’daki maden kazası sebebiyle program ertelendiği için şenliğe yetişemediğini hatırlatarak, “Ancak birinci gününden son gününe kadar Sur Kültür Yolu Şenliği’nin bilhassa de gençlerimizin sahip çıkmasıyla nasıl coşkulu bir formda yapıldığını takip ettim. Burada hem ülkemize hem Diyarbakır’a yakışır dünya çapında bir kültür faaliyeti yürütüldüğünü gördüm.” halinde konuştu.

Bu gurur verici aktifliğin düzenlenmesinde emeği geçen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve takımını kutlayan Erdoğan, Diyarbakır’ın yanı sıra İstanbul, Ankara, Konya ve Çanakkale’de yapılan şenliği yaygınlaştıracaklarını bildirdi.

Erdoğan, Diyarbakır’ın bu şenliğin her yıl düzenlenen kentler ortasında yer aldığını lisana getirerek, şöyle devam etti:

“Festivalimizi her yıl değişen 5 büyükşehre de yaygınlaştırarak tüm vatandaşlarımıza ulaştırmak istiyoruz. Önümüzdeki yıl Kültür Yolu’nu yapacağımız kentleri İzmir, Adana, Gaziantep, Erzurum ve Trabzon olarak belirledik. Ülkemizin hoşluklarını ortaya koyan her faaliyet her uğraş bizim için değerlidir. Milletimizin ve coğrafyamızın asırlık ihmallerini son 20 yıldır hayata geçirdiğimiz eser ve hizmetlerle gidermenin çabasını verdik.

Hamdolsun bugün ülkemize kazandırdığımız bu güçlü altyapının üzerinde çok daha büyük gayelere hakikat yürüme imkanına sahibiz. Gelişmiş ülkeler dahil dünya ekonomik krizlerle, güvenlik dertleriyle, siyasi ve toplumsal kaos tehditleriyle boğuşulan bir periyottan geçiyor. Bu düşünceli fotoğraf içinde Türkiye emin ve kararlı adımlarla yoluna devam ediyorsa gerisinde bu türlü bir emek ve gayret vardır. Ülkemizin sahip olduğu kalkınma altyapısının ve demokratik kazanımların bizi getirdiği bu seviyeyi daha ileriye taşımak istiyoruz.

GENÇLER SANDIKTA BİRİLERİNE DERS VERECEK

Salondaki gençlerin tezahüratları üzerine Erdoğan, “Ben de sizinle gurur duyuyorum. Birileri diyor ki ‘AK Parti’nin gençliği yok.’ Buyurun gençlik burada. Bu gençler önümüzdeki haziranda sandıklarda o birilerine gereken dersi verecek. Yaşınız doldu biliyorum, onun için de buradasınız. Milletimizin her bir ferdinin bilhassa de sizlerin daha fazla dayanağını talep ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

BUNLARIN KEDERİ NE SİZLERSİNİZ NE DE ÜLKEMİZDİR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Çevremizdeki ateşi bize sıçratmak için sabırsızlıkla bekleyenlerin, pireyi deve yaparak oluşturmaya çalıştıkları iklim sizi asla yanıtlamasın. Bunların kederi ne sizlersiniz ne de ülkemizdir. Kendi kısır çıkar hesaplarının yükünü milletimizin omuzuna yıkma peşinde olanlara bugüne kadar meydanı bırakmadık, bırakmayacağız. Kimsenin değil kendi oyun planımızı takip ederek, hem özgürlüğümüze sahip çıkacağız hem refahımızı artıracağız. Düzmece yüzlerin, uydurma telaffuzların, düzmece duruşların maskelerini birer birer indireceğiz. Kendi ikballerini bu ülkenin, 85 milyon vatandaşının felaketine bağlayanların hesaplarını tepetaklak edeceğiz. Türkiye Yüzyılını sizlerle birlikte yükseltecek sizlerle bir arada tepeye taşıyacağız.

Detaylar geliyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir