Kim koruyor diyenlere Odatv’den yanıt verdi… Cumhurbaşkanımızın teklifiyle seçildim

Zeynep Çakır

AKP’nin TBMM’deki yeni küme idaresi için isimler aşikâr oldu. AKP küme başkanvekilleri Hasret Varlıklı, Leyla Şahin Usta, M. Emin Akbaşoğlu, Bahadır Yenişehirlioğlu olarak belirlendi.

Özlem Varlıklı, “Ailenin Korunması ve Bayana Karşı Şiddetin Önlenmesi Kanunu” savunan açıklamalarıyla biliniyor.

Ancak Cumhur İttifakı içinde yer alan Yeniden Refah Partisi ve HÜDA PAR bu kanunun değiştirilmesini istiyor. Toplumsal medyada da Hasret Zengin’e karşı sert tenkitler yapılıyor.

Sosyal medya kullanıcıları, Hasret Güçlü’nün aileyi koruyan kanun hakkında “kırmızı çizgimizdir” kelamlarını hatırlatarak vazifeden alınmasını istemişti.

Fakat Hasret Güçlü yine Küme Başkanvekili oldu. Odatv, Hasret Zengin’e kendisine yönelik yapılan tenkitleri sordu.

ZENGİN, ODATV’YE KONUŞTU

Yeniden AKP Küme Başkanvekilliği’ne Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın teklifiyle geldiğini tabir eden Hasret Güçlü “parti içinde biri tarafından korunuyor” kelamlarına de şöyle karşılık verdi:
“Sayın Cumhurbaşkanımızın teklifi ve AK Parti kapalı küme toplantımıza katılan tüm milletvekillerimizin oyları ile tekrar Küme Başkanvekili seçildim. Bunların hepsi gerçek bir karşılıktır.”

Kadına şiddet yasasının birtakım kısımlar tarafından sert sözlerle eleştirilmesine de cevap veren Hasret Varlıklı, “AK Parti’ye, Sayın Cumhurbaşkanımıza itimat etsinler. Bayanların hukuku bizlere emanet” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir